Towarzystwo ubezpieczeniowe Uniqa ubezpieczenia na życie

Uniqa

Koncern, którego członkiem jest towarzystwo ubezpieczeniowe Uniqa, założony został w Austrii w roku 1860. Od wielu lat działa także na polskim rynku ubezpieczeniowym. Firmy ratingowe oceniają Uniqę notą A, co oznacza, że jest to bardzo stabilna firma. W ofercie towarzystwa ubezpieczeniowego Uniqa można znaleźć szereg, różnego rodzaju polis ubezpieczeniowych na życie.

Gdy mówimy Uniqa ubezpieczenia na życie, myślimy przede wszystkim o polisie „Spokojne Życie”. To najpopularniejsza polisa tego towarzystwa. Jej zalety to przede wszystkim wysoka wypłacalność za życie w przypadku stwierdzenia choroby śmiertelnej. Suma sięga wówczas do 90%, towarzystwo w takiej sytuacji oferuje również drugą opinię medyczną.

Kolejny produkt  w ramach towarzystwa Uniqa ubezpieczenia na życie to „Fundusz&Perspektywa”, czyli nic innego jak ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym. Tu jednak w ostatnim czasie stopa zysku została obniżona, a sam fundusz kapitałowy stracił dzięki temu na atrakcyjności.

Następna polisa to „Parasol na życie”. Jest to polisa występująca w wariancie grupowym, a do której przystąpić można między 18 a 45 lub 47 rokiem życia. W zależności od wyboru opcji – na 15 bądź 20 lat trwania umowy. Polisa ta występuje w trzech pakietach, a całkowita suma ubezpieczenia to kwota od 23 300 złotych do 40 000 tysięcy złotych.

Poza najpopularniejszymi wariantami – w ofercie Uniqa ma również inne ubezpieczenia na życie. Część z nich we współpracy z Raiffeisen Bank.